EXPO on juba alanud – esialgu veebis

Daniel Schaer

EXPO büroo avaldas augustis oma programmi ning me oleme sügise jooksul üritanud sellesse programmi integreerides ka juba Eesti osalejaid-esinejaid. Kuigi 2021 oktoobrist algav programm täieneb veel järelejäänud 10 kuu jooksul, on korraldajad juba aasta enne EXPO toimumist korraldamas rea veebiüritusi eel-Expo nime all. Mõnel neist osalevad ka Eesti ettevõtted ja organisatsioonid. 

Oktoobris alustas EXPO virtuaalsete eel-EXPO üritustega, et tutvustada teemasid, millest EXPO paviljonid ja riikide esindused räägivad. Eesti teeb oma esimese etteaste 16. detsembril, kui Haridus- ja Teadusministeerium ning Haridus- ja Noorsooamet korraldavad veebipaneeli koos Soome ja Araabia Ühendemiraatide kolleegidega, teemal „Tehnoloogia kasutamine personaliseeritud hariduses“. Moderaatoriks on Net Group-st Mart Laus. Veebinari saab jälgida Eesti aja järgi kl 9.15-10.00 Youtube’is EXPO 2020 Dubai kanalist. 

https://www.expo2020dubai.com/en/expo-talks 

Teadmistenädala raames korraldab organisatsioon Dubai Cares „RewirEd hariduse tippkohtumise“. 15. detsembril toimub eel-EXPO raames RewirEdX veebipaneel "The World’s Biggest Experiment: EdTech & Remote Learning – What did we get right, and what still needs to change?", kus Eestit esindab Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi vanemteadur Mart Laanpere. EXPO ajal 2021 ReWired tippkohtumisel on plaanitud meie haridusministri osalus koos äridelegatsiooniga. https://www.rewired2021.com/x/

ITL aga esindab Eestit, kui digiriiki, 11.-12.jaanuaril 2021 aset leidval Travel and Connectivity eel-Expo teemanädalal. Plaanis on Eesti e-lahenduste tutvustamine, kus ettekandega esineb presidendi ja peaministri diginõunik Marten Kaevats.

Oleme ka mitmete partneritega rääkinud võimalustest EXPO ajal 2021-2022 osaleda temaatilistel ärifoorumitel. Ettepanekute esitamise tähtaeg on EXPO poolt seatud 15. detsembrile. Kui veel on ideid mida pakkuda, reageerige kiiresti!

EXPO spetsialistide programmis on väga palju võimalusi oma loo rääkimiseks Best Practices programmi raames, aga ka muudel üritustel, mida EXPO ja osalevad riigid korraldavad. Kutsume üles kaasa mõtlema ja osalema. Aasta alguses plaanime programmiteemalise seminari korraldamist partneritele, kus tutvustame erinevaid võimalusi.

 

On viimane aeg hakata ka enda üritust Eesti paviljonis planeerima. Teisele korrusel tuleb konverentsi/seminari saal, kus saab erinevaid üritusi läbi viia ja oma partnereid/kliente vastu võtta. Hakake mõtlema!