Partner

Luksuslikke käsitöökaatreid valmistav Eesti ettevõte Furus on üks Eesti paviljoni partneritest aasta pärast Araabia Ühendemiraatides algaval maailmanäitusel.

„Olen juba pikka aega mõelnud, et soovin seal turul jala ukse vahele saada. Emiraatides on inimestel võimalusi, kliima sobiv ning turg kasvav,“ räägib ettevõtte omanik Indrek Pähnapuu. „Viimati käisin märtsis Dubais luksusmessil olukorda kaardistamas – mitte ühtegi puidust kaatrit ei olnud seal väljas.“

 

Furus toodab mahagonist kaatreid otsast lõpuni käsitööna. Ühe paadi valmimise aeg on neli kuni viis kuud. Neljateistkümne aasta jooksul on ettevõte tootnud 23 mahagonist kaatrit, mille pikkus jääb nelja ning kaheksa meetri vahele.

 

„Furus on hea näide sellest, kuidas ettevõttel on välja kujunenud selge siht ja strateegia – uurida valdkonda, näha oma nišši ja minna koha peale turgu võitma,“ kiidab Eesti EXPO esinduse juht Andres Kask.

 

Ettevõtte trump on tema paindlikkus, mis võimaldab kliendil valida kõiki materjale ning paadi lisasid. „Olen paadile pannud lisana nii subwooferi kui ka külmkapi,“ näitlikustab puidutehnoloogia haridusega Pähnapuu. „Rootsi oli omal ajal mahagonkaatreid täis, nüüd enam mitte, sest oskusteave nende tegemiseks on kadunud. Ka mina olen täielikult iseõppija.“

 

Eesti paviljoni keskmes on lugu Eestist kui innovatiivsest digiriigist. „Seda enam sobib ekspositsiooni ka üks tõeline käistöö-pärl, mis näitab, kuidas midagi uut luues võtame kaasa aegade-ülesed oskused,“ räägib Kask.

www.furus.eu

We are the Best

  • facebook-logo
  • linkedin