Tänaseks saame rõõmuga öelda, et meil on kokku 26 partnerit ning paari huvitatud osapoolega on täpsustamisel veel viimased detailid. Värskete liitujate seas on NetGroup, Eumar Design ning Alphablues. Uue aasta alguses on paviljoni põhituumik ning koostööpartnerid lõplikult selged, kellega hakkame juba individuaalsemaid tegevusi ning tööplaane kokku leppima. 

Nii Eestis kui ka Dubais on meie ümber tekkinud võrgustik, mis annab meile kindlustunnet ja usku, et suudame leida paviljoni partneritele vajalikke kontakte ja võimalusi. Uue aasta esimestel kuudel plaanime käivitada Dubai koostööpartneri abil kontaktivahendus-platvormi, kus Eesti ettevõtetele leitakse vastu huvilised GCC piirkonnast, kellele võiksid partnerite tooted ning teenused atraktiivsed olla.

 

Paari nädala eest, novembri lõpus Dubais toimunud riikide kogunemisel tulid ka EXPO korraldajad lagedale kauaoodatud ärile suunatud lahendusega. Esimesena kavatsevad nad välja tulla äriürituste ning delegatsioonide kalendriga, mille kaudu saab jagada ning vaadata teiste riikide paviljonides ja programmides toimuvat. See on järjekordne tööriist, mis soodustab riikide ning ettevõtjate omavahelist koostööd. 

 

Lisaks tegeleme ise jõudsalt edasi paviljoni programmiliste tegevuste ellu kutsumisega, mis tooks tähelepanu ja huvitatud osapooli Eesti paviljoni. Taustal hakkab valmima paviljoni ekspositsiooni lõpp-projekt, kus peateemana räägime Eesti digitaalühiskonna lugu, millesse on integreeritud partnerite edulood.

 

Eesti paviljoni projekti aprillikuus käima lükates leidsime ennast koheselt väga suure väljakutse ees. Arutelu EXPO mõttekuse ja Eesti osalemise üle Dubais oli kestnud pikalt ning positiivse otsuse saabudes oli teistel riikidel võrreldes Eestiga edumaa. Lisaks oli osalemise eelduseks ka Eesti ettevõtjate panus eelarvesse. Selline mudel, mida näiteks Põhjamaades on kasutatud juba mitmeid kordi, oli Eestile ning meie ettevõtjatele esmakordne. 

 

Meie andmebaasi kogunes kokku ca kahesaja ettevõtte nimi, info levis kaugemalegi läbi erinevate klastrite/liitude ja EASi. Ka läbi meedia kaasnenud tähelepanu pani nii mõnegi ettevõtlikuma inimese meiega kontakti otsima. Kokkuvõtlikult, kiire ajaga suutsime info viia vajalike inimesteni ning nüüd olemegi punktis, kus saame öelda, et läheme EXPO-le uhkusega. Aitäh kõikidele! Uuel aastal uue hooga!

 

Madis Kass

Ekspositsiooni ja partnersuhete juht

Andres Kask ja Madis Kass Dubai EXPO alal, suvi 2019