Paviljoni ehitus ja transport sai ka uude plaani

Madis Aija, tehnikajuht

Eesti paviljoni hoone on valmis, ootab sisse kolimist. Meie ülesandeks on hoone seest ja väljast lõpuni ehitada. Oleme projektid esitanud ja saanud ka esmased kinnitused. Lõplikku ehitusluba ootame, et alustada järgmise aasta alguses hoone sisetöödega. Ehituslikud ettevalmistustööd on meil plaanis lõpetada märtsi alguseks ning ekspositsiooni loodame lõplikult paika saada enne Ramadani algust aprilli keskel.

 

Transpordi korraldame me koostöös meie transpordi partneri Balti Logistikaga kahes järgus. Esmalt saadame me detsembri alguses 01.12.2020 teele ehituslikult ja sisekujunduslikult vajalikud seadmed ja materjalid, sh. näiteks ETS Nordi ventilatsiooniseadmed, Reliefwallsi seinakatted, VAU uksed ja ka esimese korruse seina sisse paigaldatava Dynomaxi dünopingi. Teise konteineriga saadame peale aastavahetust jaanuari esimesel nädalal, täpsemalt 05.01.2021 ekspositsiooni detailid, nagu näiteks Standardi mööbli, Furuse luksuskaatri osad ja Silenspace koosolekukabiinid. Paviljon peaks meie plaanide järgi valmis olema hiljemalt 1. maiks 2021. Siis algab seadistus ja giidide koolitused.

 

Vaata videot EXPO ala valmidusest: Platsi seis 2020

 

Peeter Vahar, Balti Logistika: „Meie lahendused maailmanäituse logistika teenindamiseks, nii Eesti, kui Dubai poolelt, said paika juba eelmise aasta lõpus ning suuri muudatusi sellesse loogikasse toimumisaja nihkumine kaasa ei too. Eesti paviljoniga seotud plaanipärane transport on aegsasti planeeritud. Täiendavat planeerimist on vaja veel nende kaupade osas, mille laadimine ja transport võivad vajada tavapärasest erinevat käsitlust.“