Tänaseks on Eesti paviljoniga liitunud juhtiv ventilatsioonisüsteemide tootja ETS NORD, nutikate väravalahenduste pakkuja GoSwift, Eesti IKT klaster, Digitaalehituse klaster, luksuskaatrite tootja Furus Luxury Boats, piimapulbri tootja Solbritt ning paviljoni tegevuse toetajad on Balti Logistika, Estravel ja Luisa Tõlkebüroo.

Dubai EXPO-l on Eesti paviljoni ekspositsioon ning äriprogramm partnerite nägu, sest Eesti esindamisse panustavad kõik partnerid ka rahaliselt. Kõige suurem võimalik summa on 150 000 eurot ja see tagab Rahvusliku Partneri positsiooni. Esimesena on selliselt panustanud ETS NORD.

 

„Kõik meie konkurendid on kohal Dubais, mujal Euroopas ja Ameerikas. Me tunneme oma turusegmenti ja konkurente väga hästi ning teame ka seda, et meie tehnoloogilised lahendused on neist paremad,“ räägib ettevõtte juht Urmas Hiie. „Suuremad kontsernid on meist 10-15 korda suuremad. Meie eesmärk on kasvada neile järgi.“

 

Eesti paviljoni väravalahenduse loob ambitsioonikas Eesti ettevõte GoSwift. Ettevõtte pakutava lahenduse unikaalsus seisneb selles, et see kombineerib nii elava virtuaalse järjekorra kui ka veebis tehtava eelbroneerimise võimaluse. „Meie konkurendid teevad kas ühte või teist, aga meile sarnast lahendust pole me seni kohanud.“ räägib ettevõtte juht Hannes Plinte. „Lisaks saab lahendusega hallata grupibroneeringuid ning VIP-külalisi.“

 

GoSwift loodab EXPO abil laieneda Lähis-Idasse ja Aafrikasse. „Just seal on palju merepiirita riike, kes sõltuvad transpordikoridorist. Kui transport töötab kehvasti, on see riikidele kallis,“ räägib Plinte. „Me säästame tohutu hulga raha logistikasektorile ja kauba omanikele. Kui näiteks üks ööpäev seismist piiri või sadama järjekorras maksab rekkale 250 dollarit ja meie 10 eurot maksva teenusega hoitakse kokku üks ööpäev, siis on juba ühe veokiga võit suur.“

 

Eesti paviljonil on tihe koostöö paljude riikidega, sealhulgas üle-mere naabritega. Soomlastel on mitmekordne kogemus selles, kuidas riigi ja ettevõtjate koostöös EXPO-l paviljoni ekspositsioon ja äriprogramm luua. Siin videos räägib Soome paviljoni peakomissar Severi Keinälä, miks ettevõtted hea meelega EXPO-ga liituvad.

 

Eesti riiki esindab maailmanäitusel peakomissar Daniel Schaer, kelle peamiseks ülesandeks on Eesti esindamine suhetes teiste riikide paviljonide ja korraldaja ning asukohariigi ametnikega. Uue aasta alguses avatakse AÜE pealinnas Abu Dhabis ka Eesti saatkond ning kohapeal hakkab resideeruma Eesti suursaadik Jaan Reinhold, kes on abiks asjaajamisel kohalike võimude ja ametiasutustega. Lisaks on Dubais EAS-i ekspordi-esindaja Jukka Hahlanterä, kellel on palju häid kohalikke kontakte ning teadmine sealsest ärikultuurist.

 

Ehk siis – riigi poolt on loodud väga hea taust ja raamistik selleks, et ettevõtted saaksid oma ambitsioonid EXPO abil ellu viia.