• Dubai Expo 2020 Eesti paviljon

Dubai EXPO on toonud Eesti ettevõtetele juba mitu ärivõitu


Kaks kuud Dubai maailmanäitusel on Eesti paviljoni toonud 80 000 huvilist ning reaalseid ärivõite nii IT-sektorile kui tööstusele.


Araabiamaad on läbi ajaloo tuntud kui head kaubitsejad ja nii on ka siinne maailmanäitus sel korral oluliselt enam ärisuunaga. Neile ettevõtetele, kes on osalemisse panustanud ja olnud aktiivsed kohakäijad, on esimesed võidud juba käes, ütles Eesti esinduse juht Andres Kask. Samas ei ole maailmanäituse Eesti paviljon siiski ainult ettevõtjatele mõeldud.

„See on ka koht, kus käib aktiivne paviljonide vaheline suhtlus ning riikide tutvustamine. Eesti bränd on paljudele külastajatele veel täiesti tundmata,“ lisas ta.Paviljoni rohkem kui 40-ne partneri seas on tegutsejaid nii luksuse- kui jätkusuutlikkuse vallas. Mööblitootja Standard on üks neist ettevõtetest, kes on juba sõlminud koostööleppe Dubai ühe suurima büroomööbli edasimüüjaga ja saanud ka esimese tellimuse. „Oleme kasutanud Eesti paviljoni ajutise showroomina ja nii oma esimese maailmanäitusel osalemise eesmärgi täitnud,“ ütles ettevõtte ekspordimüügijuht Sten Põldoja.


Eesti on maailmanäitusel tugeva ürituste programmiga, aga kogu ettevõtmise võti on meie enda ettevõtete valmisolek siinsetest võimalustest kinni haarata. "Oleme ainsa riigina EXPO korraldatud ärifoorumite partner ja igal foorumil on vähemalt üks eestlane suurel laval meie digikogemust jagamas, mis on väikesele riigile suur privileeg ja võimalus ennast näidata. Lisaks toimuvad paviljoni ärikorrusel iga nädal temaatilised seminarid ja riiklike delegatsioonide vastuvõtud,“ selgitas Eesti peakomissar Daniel Schaer.


Vasakult: Eesti peakomissar Daniel Schaer ja ITL-i juht Doris Põld koos Smart Africa juhi ja Benini diginõunikuga.

Riigi valitud fookus – jutustada digiriigi edulugu – on just see, mis meid Eesti IT-ettevõtete klastri juhi Doris Põllu hinnangul teistest eristab. „Eesti kohalolek on juba tõstnud meie usaldusväärsust ja nähtavust Araabia Ühendemiraatides ja meiega soovitakse rohkem rääkida. Lisaks on Eesti erinevalt teistest riikidest suutnud EXPO paviljoni juurde ehitada väga tugeva ärikontaktide loomise võimaluse,“ rõhutas Põld.


Just kohapeal tekkinud kontaktide suur valmisolek suhtluseks ja koostööks oli üllatus digiehitusklastri liikmele ja arhitektuuribüroo KUUBIS omanikule Merylin Rüütlile. „Tundub, et kõik, kes on juba võtnud aja, et EXPOle kohale tulla, soovivad ka tulemustega koju sõita ning seetõttu on koostöövõrgustiku ehitamine tavapärasest lihtsam. Oleme saanud mitmeid perspektiivikaid kontakte, kellega edasi töötame.“


Juba teist korda EXPO-l osalev Click & Grow püüab paviljonis külastajate tähelepanu oma ürdiseinaga. Avalike suhete juhi Martin Laidla hinnangul on see aidanud teha ennast nähtavaks nii tipp-poliitikutele kui ka kõrge profiiliga ettevõtjatele, kes aitavad kohalikus ärimaailmas uksi avada. „Oleme maailmanäitusel osalemise abil regiooni edasimüüjatega suhteid arendanud ja teisigi projekte alustanud,“ ütles Dubais kohal käinud Laidla.


Click & Grow ürdiaed ei jätnud külmaks ka Dubai valitsejat, šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoumi.

Päris uue tootega püüab siinsele turule siseneda Viljandi Aken ja Uks – nende välisukse Cold-Cab sisse on ehitatud külmik ja panipaik. „Oleme saanud jutule piirkonnas tegutsevate arhitektide ja kinnisvaraarendajatega ning praegu räägime juba toote kohandamisest kohalikule turule. Samuti on huvi tuntud ka meie tuletõkkeuste kohta,“ tõi välja ettevõtte arendusjuht Veiko Põldsaar.


Järgmine suurem Eesti ettevõtjate delegatsioon on Dubais sel nädalal, kus maailmanäituse haridusele pühendatud teemanädalal esinevad haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning president Kersti Kaljulaid, kellega on kaasas on Eesti ülikoolide rektorid ja haridustehnoloogia ettevõtete äridelegatsioon. Dubai maailmanäitus kestab märtsi lõpuni ja kõigil Eesti ettevõtetel on võimalus kasutada paviljoni ruume oma üritusteks ja ärikohtumisteks.


Värskeid pilte Eesti paviljonist leiate siit: Official photos of the pavilion | Flickr

Pildigalerii paviljoni tegemistest leiate siit: e-Estonia Pavilion’s albums | Flickr


Lisainfo:

Mailin Aasmäe

Eesti paviljoni kommunikatsioonijuht

+971 50 278 1692

mailin.aasmae@expo2020.ee