• Dubai Expo 2020 Eesti paviljon

Eesti digiõppe edulugu jõuab Dubai maailmanäitusele

Eesti populaarseim digiõppevara platvorm Opiq ühineb sel sügisel Dubai maailmanäitusel Eesti paviljoniga.


Opiqu platvormi arendaja Star Cloud OÜ tegevjuhi Antti Rammo sõnul on Expo 2020 Dubai hea võimalus tutvustada Eesti digihariduse edulugu. “Esimesena väärivad suurt lugupidamist meie vastupidavad õpetajad, sest nende asjatundliku töö tõttu on koolide distantsõpe võimalikuks osutunud,” rääkis Rammo. “Lisaks sellele aga on võtmetähtsusega ka digiõppe platvormid nagu Opiq, mis viivad kvaliteetse digitaalse õppematerjali õpetajate ja õpilasteni hoolimata sellest, kas õppetöö toimub klassiruumis või kodus.”


Eesti paviljoni teise korruse ekraanil demonstreeritakse Opiqu tarkvara erinevaid rakendusi: Opiq CMS-i, mille abil on kirjastustel võimalik digiteerida paberõpikuid või luua uut interaktiivset õppematerjali; Opiqu õpikeskkonda, kuhu digiõpikud avaldatakse ning kus toimub koolide õppetöö ning OpiqStati andmeteenust, mille kaudu saab turvaliselt analüüsida digiõppe protsessi.“Haridus on üks Expo 2020 Dubai ja Eesti paviljoni peateemasid. Eesti noored oma teadmistelt PISA tipus ja Euroopas esimesed ning avatus ka uuel viisil hariduse omandamiseks mängib siin kindlasti rolli. Huvi Eesti e-hariduse lahenduste vastu, mida algatuse Education Estonia abil maailmale tutvustame, on suur ja meil on hea meel tervitada Opiqut selle väärika esindajana meie paviljonis,” ütles Dubai maailmanäituse Eesti esinduse peakomissar Daniel Schaer.


Opiqu tarkvaralahendused katavad kõik haridusvaldkonna olulised lülid alustades õppekirjanduse väljaandjatest ning õpetajatest, õpilastest kuni haridusametnikeni. “Terviklik lähenemine on digitaalse hariduse edendamisel keskseks küsimuseks,” lisas Rammo.


Opiqu tarkvara abil on alustatud Eestis kanda kinnitanud kvalitseetse digiõppe mudeli viimist ka teistesse riikidesse. Näiteks on Opiq laienenud ka välismaale ning koostööd tehakse õppekirjanduse tootjatega Soomes, Kasahstanis ja Keenias.


Rohkem infot: www.opiq.ee ja www.starcloud.ee