• Tähe-Kai Tillo

Juturobot tutvustab Eestit igas maailma keeles

Tehisintellekti arendav Eesti start-up AlphaBlues ehitas EXPO 2020 Dubai Eesti paviljoni jaoks uudse juturoboti ExpoBot, mis on võimeline tutvustama Eestit igas maailma keeles. Ettevõtte kaasasutaja Indrek Vainu sõnul on juturobotit on õpetatud aru saama teatud üldistest teemadest Eesti kohta, näiteks rahvastik, maksud, loodus.


Juba täna saab ExpoBot’i kasutada Eesti paviljoni kodulehel: http://expo2020.ee/ „Kui inimene küsib küsimuse hiina keeles, vastab ExpoBot Eesti kohta hiina keeles. Kui küsimus on hispaania keeles, vastab juturobot hispaania keeles,“ selgitab Vainu. ExpoBot on ehitatud AlphaBlues’i toote peale ja juturoboti teeb unikaalseks see, et teda on ehitatud ja treenitud ainult inglise keeles. Ülejäänud keeled õpib juturobot ise automaatselt.EXPO Eesti esinduse juhi Andres Kase sõnul aitab see lahendus jõuda kõikide nende inimesteni, kes ei räägi Eesti paviljoni ekspositsiooni keeli, milleks on inglise ja araabia keel. „Maailmanäitusel osaleb 192 riiki ja meil on võimalus ExpoBotiga neid kõiki kõnetada nende emakeeles,“ rõõmustab Kask. „Alles 30 aasta tagasi saatsime piiparitele sõnumeid ja tundus, et oleme astunud suure sammu inimkonna ajaloos personaliseeritud info edastamise suunas. Aga täna tutvustame oma e-riiki juba tehisintellekti abil.“


ExpoBot paikneb Eesti paviljonis ekraani sees ning huvilised saavad sarnaselt Sirile või Alexale juturobotiga suhelda läbi häälkäskluse. Vainu sõnul on ExpoBoti puhul tegu võimeka lahendusega, mis aitab nii Eestit kui ka Expol osalevaid Eesti ettevõtteid maailmale tutvustada. „Väikese riigina peame olema nutikad, et maailmas edu saavutada. Suheldes inimestega nende endi emakeeles teeme end maailmale avatumaks ja läbi selle loome suuremad eeldused eduks,“ kinnitab Vainu.


AlphaBlues’i tavaklientideks on ettevõtted, kellel on suur klienditeenindusmaht. Start-upi lajendused võimaldavad inimeste küsimustele chatis koheselt vastata ning suunata väärtuslikku inimtööjõudu keerulisemate probleemide lahendamiseks. AlphaBlues’i toodet kasutavad mitmed regiooni suured telekomid ja finantsasutused ning firma toote peale ehitatud juturobotid teevad täna inimestega igakuiselt ligi 250 000 vestlust.


Aasta võrra edasi lükatud Dubai maailmanäitus EXPO 2020 avab uksed 2021. aasta oktoobris ning Eesti paviljoni ekspositsioonis tutvustatakse lisaks Eesti ühiskonna edulugudele 37 erineva ettevõtte ja organisatsiooni saavutusi. Eesti paviljoni ekspositsioon ja sisekujundus avalikustatakse 2021. aasta jaanuaris.


www.alphablues.com


LISAINFO:

Andres Kask

EXPO 2020 Dubai Eesti tiimi juht

andres.kask@expo2020.ee

5016508