• eestiexpo2020

Kinnitatud: Maailmanäitus Dubais lükati aasta võrra edasi

2020. aasta 20. oktoobril uksed avama pidanud maailmanäitus lükati aasta võrra edasi. Eesti riik läheb Dubais toimuvale EXPO-le enam kui kolmekümne ettevõttega, kellele Dubai EXPO 2020 Eesti meeskond käivitab veebikeskkonna, mis on mõeldud EXPO-eelseks ettevõtete-vahelisteks suhtluseks.Rahvusvaheliste Näituste Büroo (BIE) otsustas, et seoses maailma tabanud koroonaviiruse ja sellest tulenevate liikumispiirangute ja majanduslike komplikatsioonidega, toimub maailmanäitus EXPO Dubais 1. oktoobrist 2021 kuni 31. märtsini 2022.


„EXPO sihtasutuse nõukogu otsustas jätkuvalt EXPO-l osaleda, nähes selles võimalust ettevõtetele majanduskriisist väljumiseks. Enne, kui viirus meie tegevuse peatas, oli oma osalemise maailmanäitusel kinnitanud 34 Eesti ettevõtet ja enamik neist on valmis osalema ka aastal 2021,“ kommenteerib olukorda Sihtasutuse Nõukogu esimees Andre Krull. „Täpsemalt selgub EXPO partnerite lõplik nimekiri aasta lõpus, kui viirusest tingitud mõjud on saanud oma täpsema hinnangu. Samas on ka uues olukorras neid ettevõtteid, kes Eesti osalemise vastu huvi tunnevad.“


Maikuu jooksul avab EXPO Eesti esindus portaali, kus tänased ja tulevased partnerid ning teiste riikide paviljonidesse tulevad ettevõtted saavad kohtuda juba enne maailmanäituse toimumist. „See on justkui uue globaalse äriklubi loomine, mille tähtsus tänases liikumispiirangutega maailmas võib kujuneda keskseks äriportaaliks osalevatele riikidele,“ kirjeldab Eesti esinduse juht Andres Kask.
Lisaks on kavas aidata partneritel koostada oma EXPO tegevusplaane, et võtta maailmanäitusel osalemisest maksimaalset kasu. Koostöös EAS-i ja riigiga on plaanis mitu kõrgetasemelist visiiti enne maailmanäituse avamist ning kavandamisel on mitu Eestit ja partnereid tutvustavat veebiseminari ning üks-ühele ettevõtete virtuaalset kohtumiste vooru. Mitu ministeeriumi on alustanud oma EXPO-plaanide koostamist, et korraldada Dubais üritusi ja viia läbi erialaseid seminare.


Eesti rendib EXPO-l 400m2 suuruse põrandapinnaga kahekorruselist hoonet, milles esitletakse meie digitaalühiskonna lugu, ettevõtete nutikaid lahendusi ja Eesti loodust.


LISAINFO:

Andres Kask

Sihtasutus EXPO 2020 Dubai Eesti esindus

andres.kask@expo2020.ee

Tel: 50 16 508