• Dubai Expo 2020 Eesti paviljon

Maailma suurim ärisündmus avab sügisel Araabia Ühendemiraatides kindlalt oma uksed

Sel nädalal Dubais kogunenud maailmanäitusel osalevatele riikidele kinnitati, et aasta suurim ärisündmus on sügisel endiselt toimumas. Eesti läheb sinna mitmekümne ettevõttega, et nende tegevusele Lähis-Idas hoogu anda.


Esimest korda maailmanäituse ajaloos on Eesti riik kohal koos erasektoriga, et kuue kuu jooksul näidata tehnoloogia, hariduse, innovatsiooni ja jätkusuutliku ettevõtluse parimat. Selline avaliku ja erasektori koostöö on ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti sõnul ainuõige viis Eestit tema piiridest suuremaks teha: „Maailmanäitus on suurepärane võimalus peale COVID-ist tingitud suletust taaskord oma uksed ärimaailmale avada, et kasvatada Eesti eksporti ja investeeringuid. Riigi tuntuse ja usaldusväärsuse abil on need uksed meie ettevõtjatele ehk veidi rohkem avatud,“ selgitas Sutt.


Dubai maailmanäitus on Eesti jaoks aasta suurim äri- ja riigiturunduse üritus, aga ka suurem üleilmne sündmus, kuhu kogu maailm kokku tuleb. „Kuue kuu jooksul oodatakse 25 miljonit külastust, aga mõistagi on kogu tegevus koroonakriisist mõjutatud. Planeeritakse külaliste liikumist ja hajutamist, kasutatakse robotite abi ja pakutakse hübriidformaate ning video teel osalemist,“ ütles Eesti esinduse juht Andres Kask.


Eraldi rõhku pannakse Araabia Ühendemiraatides vaktsineerimisele. Tänaseks on riigis tehtud juba 10 miljonit süsti ja augustiks tahetakse kahe doosiga vaktsineerida vähemalt 75% elanikest. Lisaks on Araabia Ühendemiraatidel korraldajana plaan enne avamist ära vaktsineerida ka kõik maailmanäitusega seotud kohalik ja rahvusvaheline seltskond.


EXPO2020 Eesti paviljoni sisevaade
Eesti paviljoni sisevaade

Eesti sinine esinduspaviljon asub Expo 2020 Dubai südames Mobility alal peaväljaku kõrval ja selle püsiekspositsioon saab valmis septembriks. Iga paviljoni külastaja saab kogeda meie kaasaegset elukeskkonda, kus on hea elada, töötada ja äri teha, kirjeldas Andres Kask. „Eesti lugu toetub märksõnadele digitaalne, nutikas ja jätkusuutlik. Meiega on kaasas 42 ettevõtet, kellest paljud on aidanud Eesti digiühiskonda üles ehitada ja on kohapeal oma teadmisi jagamas. Teised on säästliku eluviisi eestkõnelejad, kelle jaoks on oluline, millises keskkonnas elame, mida kanname ja sööme,“ lisas Kask. Samuti korraldab Eesti mitmeid äriseminare ja kõigile maailmanäitusel osalevale 192-le riigile suunatud digitaalsete muutuste konverentsi.

Algselt aasta varem toimuma pidanud Expo 2020 Dubai avab oma uksed 1. oktoobril ja jääb avatuks 2022. aasta märtsi lõpuni.