• eestiexpo2020

Optimist kutsub Dubai EXPO-l välismaa ettevõtteid Eestisse testima

Eesti juhtiv loovagentuur Optimist on turule tulnud uue teenusega TESTinEST, mille kaudu kutsutakse ettevõtteid üle kogu maailma testlansseerima oma uusi teenuseid Eestis. Lisaks demonstreerib ettevõte Eesti paviljonis koos Statistikaametiga loodud Tõetamme. “TESTinEST on hea võimalus enne suurte globaalsete investeeringute tegemist katsetada oma äriideed kompaktsel turul,“ selgitab Optimist Groupi arendusjuht Rait Minumets. „Kuna eestimaalased on digiteenuste kõrge kvaliteediga ära hellitatud, sii


s saab siit kõrgekvaliteedilist tagasisidet, kiiresti ja jõukohaste kuludega. Vigade või ebaõnnestumiste korral püsib tagasiside meie emakeelses sotsiaalmeedias ega kahjusta mainet suurtel turgudel.”

Optimist on TESTinEST teenust tutvustanud Saksamaal Bits&Pretzels messil ja esimene rahulolev klient on juba teenindatud. Kuna teenus ise on alles mõned kuud vana, siis on Minumetsa sõnul veel vara hinnata teenuse ärilist potentsiaali, aga huvilisi on juba tekkinud. „Meie jaoks on rahuldav tulemus seegi, kui TESTinEST jääb nii öelda sisseviskajaks, aga päris elus pakume teenuseid, mida igapäevaselt hästi oskame - tarkvara arendust ja brändide ehitamist,” räägib Minumets.


Eesti EXPO tiimi juhi Andres Kase sõnul on Optimist hea näide Eesti ettevõttest, kes on pidevas arengus. „Reklaamifirmast on tänaseks saanud elujõuline grupp kaheksa ettevõttega. Eesti unikaalse konteksti rakendamisest test-teenusena on palju räägitud, aga oluline on see, et Optimist on selle ellu rakendanud,“ kiidab Kask. Koostöös Statistikaametiga valminud Tõetamm (https://tamm.stat.ee) on riigi oluliste näitajate mõõdupuu ja annab lihtsalt, ausalt ning erapooletult pildi sellest, kuidas riigil läheb. Selle teenuse tutvustamine maailmanäitusel on suunatud teiste riikide valitsustele. Minumets loodab, et EXPO alguseks valmib sellest juba teenuse uus versioon. „Oleks tore, kui erinevad riigid paluksid Eesti tarkvarafirmadelt abi oma avalike teenuste digitaliseerimisel. Anname oma panuse, et see nii läheks,” räägib Minumets. Optimist on 2009. aastal loovagentuurina alustanud turundus- ja tarkvarateenuste grupp, mille vanim haru Optimist Creative on kolmel viimasel aastal tunnistatud Eesti parimaks reklaamiagentuuriks. Lisaks kuulub ettevõtte saavutuste sekka hulgaliselt nominatsioone ja auhindu sellistelt rahvusvahelistelt festivalidelt nagu Balticbest, Cannes Lions, White Square ja EPICA.


Lisainfo: Rait Minumets Optimist Groupi arendusjuht Rait Minumets  E-post: rait@optimist.ee Tel: 5022911