• eestiexpo2020

SportID alustab tegevust Dubais


Eestis, Lätis ja Leedus tegutsev spordi- ning terviseteenuste turuplatsi teenust pakkuv SportID leidis Dubais endale partneri, et juba jaanuaris laieneda sealsele turule. Leping sai teoks tänu EXPO 2020 Eesti esinduse poolt kaaskorraldatud Vabariigi Presidendi visiidile Araabia Ühendemiraatidesse.


„Ise me ei oleks Dubais löögile saanud,“ kinnitab SportID juht Marti Soosaar. „Presidendi delegatsiooniga kaasas olek ning EXPO esinduse ja EASi avatud uksed tegid selle võimalikuks.“


Soosaare sõnul mõtlevad Dubai ametimehed suurelt ning otsuseid tehakse kiiresti. Dubai partnerile avaldas muljet see, et 1/6 töötavatest inimestest (umbes 100 000) on Eestis nende teenuse kasutajad. Ettevõte kohtus sealse Spordinõukoguga (Dubai Sports Council) kahel päeval kaks tundi ning otsus koostöö alustamiseks tehti partneri poolt juba esimese kohtumise pinnalt.


„Seejärel jätkasime suhtlust Whatsapp’is, mis on äritegemiseks selles piirkonnas loomulik kanal, aga lepingu saamine läks lõpuks ikkagi üle noatera,“ räägib Soosaar. „Lepingu sõlmimist lükati iga päev edasi ja muudkui anti uusi lubadusi, et tegeleme. Veidi oli õhus Kreisiraadio sketšis osalemise hõngu, kuna kellaaegade osas kokkulepped ei pidanud. Õnneks olin tagasilennuks jätnud teadlikult ühe lisapäeva, seda läkski vaja.“


Dubai partneri vastutada jäävad müük ning turundus, SportID poolt tuleb jaanuariks tarkvara sealse turu jaoks töökorda seadistada. „Oma tiimi paneme surve alla, aga saame hakkama,“ kinnitab Soosaar, kelle ettevõte loodi Eesti Firmaspordi Liidu tootena 7 aastat tagasi ning mis on kasvatud keskmiselt 100% aastas.


Araabia Ühendemiraatides toimuva maailmanäituse fookuses on ärisuhete loomine ettevõtete, aga ka riikide ja omavalitsuste vahel. Eesti paviljoni koosseisus on tööd alustanud äridiplomaatiale keskenduv peakomissar Daniel Schaer, kes on Eesti riigi esindaja aasta aja pärast oktoobrikuus algava EXPO juures.


„Kui nii mõnigi otsustaja on kahelnud EXPO-le minemise majanduslikus mõttekuses, siis SportID edulugu on neile heaks vastuseks, et tasub minna küll – juba esimese EXPO visiidiga on kohalik partner leitud,“ rõõmustab Eesti tiimi juht Andres Kask. „Julge pealehakkamine andis neile terve võidu, mitte ainult pool.“


Araabia Ühendemiraatides toimunud Eesti Vabariigi Presidendi ja teda saatva äridelegatsiooni visiidi korraldasid Eesti Vabariigi Presidendi kantselei, Eesti Välisministeerium, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja EXPO 2020 Dubai Eesti esindus. VIDEOINTERVJUU MARTI SOOSAAREGA:

https://www.facebook.com/eestipaviljonDubais2020/videos/428714944512823/