• Dubai Expo 2020 Eesti paviljon

Tipp-kõlarite tootja Estelon liitub Eesti paviljoniga Dubai EXPO-l

Kümme aastat luksuslikke kodukõlareid tootnud Eesti pere-ettevõte Estelon ühineb Dubai maailmanäitusel Eesti paviljoniga, kus saab kõlaritest ka muusikat kuulata.


„Me oleme maailma parimate hulgas heli puhtuse poolest,“ kinnitab ettevõtte asutaja Alfred Vassilkov. „Ise nimetame seda 3-D helipildiks – meie kõlarid tekitavad tunde, et artist isiklikult esineb inimesel toas.“


Dubai EXPO-l saab kõlaritega tutvuda Eesti paviljoni teisel korrusel asuvas Tallinki lounges, kus on olemas ka kuulamise võimalus. „Sellest saab pooleks aastaks meie showroom. Kõlarite ostmine käibki kõrvadega, nii et EXPO-l osalemine on meile väga oluline,“ kinnitab Vassilkov. Kõlarite hinnad jäävad vahemikku 20 000 kuni 200 000 eurot.Eesti EXPO esinduse juht Andres Kask rõõmustab selle üle, et Eesti paviljonis saab kuulata muusikat sedavõrd kvaliteetsest kõlaritest. „Väga paljud Esteloni kliendid on öelnud, et see on parim heli, mis nad kuulnud on,“ kinnitab Kask. „Kindlasti on Esteloni trumbiks ka unikaalne disain.“


Vassilkov selgitab kõlarite omapärast kuju sellega, et nende jaoks algab disain seest ehk helist. „Kõlari välimus peab toetama heli ning selle maksimaalselt puhtalt välja tooma,“ räägib Vassilkov.


Pere-ettevõtte ajalugu ulatub 1970ndatesse, mil Alfred Vassilkov alustas kõlarite komplekteerimise ning parima ja puhtama heli otsingutega. Estelonil on edasimüüjad täna 27. riigis üle maailma ning ettevõtte loodab EXPO 2020 raames leida uusi kontakte, et veelgi laieneda.


Aasta võrra edasi lükatud Dubai maailmanäitus EXPO 2020 avab uksed 2021. aasta oktoobris ning Eesti paviljoni ekspositsioonis tutvustatakse lisaks Eesti ühiskonna edulugudele 37 erineva ettevõtte ja organisatsiooni saavutusi.