Expo uus programm on sisuline ja kutsub osalema

Daniel Schaer, peakomissar

EXPO peakorraldajad avalikustasid augustis tervikliku spetsialisti- ja äriprogrammi. Üritused on jagatud 11-ks temaatiliseks nädalaks (kosmos, kliima, haridus, tervis, digi jne.) aga ka erinevate programmide kaupa (Majlis, ärifoorumid, head tavad jne.). Lisaks on planeeritud rahvusvahelised päevad (inimõigused, lastepäev, jne) ning igal riigil on oma rahvuspäev. 

EXPO programm on väga selgelt lahti kirjutatud ning EXPO pakub võimalusi ürituste koos korraldamiseks oodates osalejatelt riikidelt esinejaid erinevatele üritustele.

EXPO plaanib korraldada kõik temaatilised nädalad sissejuhatavalt virtuaalselt juba alates selle aasta oktoobrist, alustades kosmose nädalast. Korraldajad sooviks, et me aitaksime korraldada oma virtuaalseid üritusi kõikides nende eel-programmides. Siin on meie partneritele võimalused avatud. 

Eesti riigi ja ministeeriumide programm

Eesti jaoks kõige olulisem päev on meie rahvuspäev 20. märtsil 2022.  Plaanitud on presidendi ja äridelegatsiooni visiit ja vastuvõtt ning me peame läbirääkimisi sisuliste ürituste korraldamiseks mitme ministeeriumiga (maaeluministeerium, kultuuriministeerium, keskkonnaministeerium, haridusministeerium, jne.). Huvi on ka üles näidanud mitmed sihtasutused ja ministeeriumi alluvuses olevad institutsioonid, et Eesti päeva programm saaks mitmekülgne ja huvitav. 

 

Paviljoni enda ürituste programm EXPO-l

EXPO on nõustunud meiega koos korraldama e- teemalist sisuüritusi nagu näiteks e-valitsemise konverentsi, teemaseminari „Age of Disruption“ ning teinud Eesti paviljonile ettepaneku korraldada koos ka innovatsiooni-teemalisi üritusi igas temaatilises nädalas. See on suur privileeg ja võimalus meile. 

 

Eesti paviljoni teise korruse ärikeskus on mõeldud partneritele ärikontaktide loomiseks ja Eesti tutvustamiseks. Igal päeval toimuvad Eesti ettevõtteid, erinevaid sektoreid ja Eestit tutvustavad loenguid. Koostöös teiste riikide paviljonidega toimub IT, e-lahenduste ja digi-teemade neljapäevakud. Plaanitud on suuremate EXPO ürituste raames korraldada ka muid spetsialistide üritusi. Partneritel on võimalik korraldada VIP delegatsioonide visiitide ajal vastuvõtte ja õhtusööke. 

Paviljoni poole on  pöördunud erinevad Eesti kultuuriedendajad ja arutame kuidas saame kultuuri Dubais ja EXPO alal eksponeerida. 

Eesti riik on kaasas

EXPO-l osalemine on osa Eesti riigi kriisist väljumise strateegiast. Seda on kinnitanud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministeerium. Huvi EXPO vastu on ministeeriumides kasvamas. Välisminister Urmas Reinsalu ja saatkond Abu Dhabis on olnud väga aktiivsed suheldes AÜE riigiesindajatega.  Kahe riigi välisministrid on suhelnud COVID-19 olukorrast, e-lahendusest ja kahepoolsete suhetest videokõne vahendusel. Saatkond on korraldanud erinevatel teemadel veebinare. 

Uued inimesed meile abiks: Nimetatud on uus majandusnõunik saatkonda Abu Dhabis – Inga Chandilya, uus EAS-i AÜE välisesindaja Dubais Ege Devon ja uus erivolitustega diplomaatiline esindaja Aafrika majandusküsimustes Margus Rava.

 

Vaata ka videot, mida EXPO ärisuhete arendamiseks pakub: B2B app 

Siit saad alla laadida EXPO spetsialistide programmi brošüüri